To Wasze święto

Julka już w wieku dwóch lat spotykała się z nauczycielami i to takimi prawdziwymi. Najczęściej przychodzili do nas do mieszkania i Julka z nimi ciężko pracowała ;) Może zatem powiedzieć, że troszeczkę poznała ten fach. Nie wiem jak to się dzieje, ale nasz Tisio rzuca jakiś tajemniczy urok na ciało pedagogiczne. Każdy z nauczycieli ją chwali. Często nawet po kilku latach, dawni nauczyciele różnymi kanałami próbują się dowiedzieć co u Julki słychać.
W przypadku Julki funkcja nauczyciela nie ogranicza się do tych osób które obowiązuje Karta Nauczyciela. Julki nauczycielami są również pracujący z Nią na co dzień terapeuci. Nie można zapominać również o przedszkolankach.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej warto powiedzieć za co ja cenię Julki nauczycieli, Powód jest jeden ale za to jaki ;) Cenię ich za to, że chcą wycisnąć z naszego Tisia ostatnie edukacyjne soki.
Nie wiem jak wygląda codzienne życie w innych szkołach, Mniej więcej orientuję się w tym co dzieje się w Julkoszkole. I jednego jestem pewien wychowawczyni, nauczyciele z dyrekcją, i wszystkie inne osoby tam pracujące robią wszystko by Julka czuła się w murach SP 16 szczęśliwa.
Niekiedy sami jesteśmy pytani co jeszcze można zrobić aby pobyt Julki w szkole był jeszcze dla niej przyjemniejszy.Albo co gorsza rozmyślają o tym w długie jesienne i zimowe wieczory.
I czego chcieć więcej ;)

W tym roku, jako przedstawicielce całego grona pedagogicznego składamy życzenia wychowawczyni ;) Rzecz jasna nie zapominamy o innych nauczycielach, zwłaszcza o jednej młodej osobie skierowanej na inny pedagogiczny odcinek a bez której życie Julkoklasy już nie będzie takie samo.

Kochana Pani Anetko! – zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w szkole było bardzo fajnie:
i w deszczu i w słotę, w smutku i w radości,
wspierasz i uczysz życia w radości.
Dzisiaj za wszystko chcę Pani podziękować
i skromny bukiecik kwiatów podarować.

nauczycielskie

Podziel się