Ojjjj Maleńczuk

Ostatnie dni w naszym domu była napięta atmosfera. Korzystając z chwili wolnego czasu z uwagi na majowy weekend postanowiłem odświeżyć laptopa. Nie wszystko poszło zgodnie z planem i całość operacji trwała niemal tydzień. Tym samym aktywność na blogu spadła do zera.
A przez te dni działo się a działo. To właśnie na początku maja w Polsce objawił się nowy znawca autyzmu. Naukowcy na całym świecie głowią się nad odnalezieniem przyczyny powstawania autyzmu a zwykły jeśli nie podrzędny muzyk sam do tego doszedł. Przyczyną autyzmu jest alkohol. Niejaki Maleńczuk, bo i nim w wielu wywiadach przyznawał się do używania wszelakich mniej lub mniej legalnych używek. Mogę zatem sądzić, że do swojego przełomowego odkrycia doszedł gdy był „pod wpływem”.
Z kontekstu rozmowy można wywnioskować, że w momencie poczęcia alkohol jest niezbędny aby wywołać autyzm. Nie wnikam czy jedno czy dwoje biorącym w tym jakże przełomowym akcie musi być pijana.
Jednego jestem pewien, teoria Maleńczuka w przypadku naszego Tisia to zwykła brednia.
Co więcej jestem przekonany że w zdecydowanej większości jest podobnie.
Domyślam się, że niestety był to tylko i wyłącznie rzucony pierwszy lepszy argument w wojnie o zakaz aborcji.
Naprawdę nie wiem jakim trzeba być kretynem aby połączyć autyzm z ciężką wadą płodu.
Póki co nie ma żadnego wiarygodnego badania które mogłoby wykryć u dziecka nienarodzonego zaburzenia ze spektrum autyzmu. Diagnoza autyzmu obejmuje obserwację dziecka przez psychologa, czy psychiatrę. Już wyobrażam sobie obserwację dziecka z wykorzystaniem USG ;)
Co prawda coraz lepsze narzędzia diagnostyczne pozwalają przesuwać moment wykrywania może nie tyle samego autyzmu co kwalifikowania do grupy ryzyka ale, póki co granicy narodzin nie przekroczono.
Wątpię również aby autyzm był jakąkolwiek przesłanką do przerwania ciąży. Autyzm nie przekreśla szans dziecka na szczęśliwe życie, autyzm nie oznacza ciągłego bólu, osoba z autyzmem nie wymaga uporczywej terapii.
Tak wygląda dziewczynka z autyzmem:
Julka_taniec
Panie Maleńczuk, może zamiast „błyszczeć” w telewizja pora wrócić do książek?

PS. Jeśli posiada Pan zdrowe dzieci to może w ich poczęciu maczał palce jakiś sąsiad?

Podziel się