Zapraszamy do 16-stki

Najbliższa sobota to ważny dla Julki dzień,. W Tisioszkole podobnie jak we wszystkich rzeszowskich podstawówkach będzie to dzień otwarty. Dla Julki będzie to trzecie takie wydarzenie. Poprzednie „wizyty” odbywała jako gość, uważny amator detektyw bez trudu odnajdzie naszego Tisia na zamieszczonych na szkolnej stronie internetowej zdjęciach. No ale w najbliższą sobotę Julka będzie niemal gospodarze. Już kilka tygodni temu zostaliśmy poproszeni o „udostępnienie” Julki na ten dzień.

W ubiegłym roku właśnie takie dni otwarte dużo nam pomogły. W wielkim skrócie można rzecz, że dzień otwarty w naszej „rejonówce” spowodował, że losy Julki potoczyły się tak a nie inaczej ;)

Nie wiem dlaczego ale swój „dodatkowy” dzień otwarty kilka tygodni temu organizowała szkoła w której Julka otrzymała status „persona non grata”.  Ponieważ jak wszyscy wiedzą, jestem z natury złośliwy nawet miałem w planach udać się na ul. Kamińskiego z Julką. Ciekaw jestem czy w ogóle zostalibyśmy tam wpuszczeni….

Miałem też plan B. Gdy dowiedziałem się, że w pewnym przedszkolu będzie zachwalać swoją szkołę (tak, tak naszą rejonówkę) blondwłosa dyrektorka, miałem zamiar podpuścić koleżankę aby zadała kłopotliwe pytanie o dzieci z autyzmem w Jej placówce.  Ojjj było by to kłopotliwe pytanie ;)

Przed identycznym wyborem jak my rok wcześniej staje aktualnie kolejny „rocznik” rodziców. Część z nich relacjonuje pierwsze wrażenia z rozmów z kierownictwem szkół. Ludzie włos się na głowie (i nie tylko tam) jeży.

Nawet jeśli we wrześniu wasza pociecha nie pójdzie do szkoły, warto udać się na dzień otwarty. Dla części rodziców będzie to pierwsza wizyta w podstawówce po niemal 30 latach.  A wierzcie, lub nie ale szkoła przez ten czas sporo się zmieniła. Można porozmawiać z nauczycielkami, wszak za kilka lub kilkanaście miesięcy to one mogą uczyć Wasze dzieciaki. Gdy pierwszy raz odwiedziliśmy z Julką „naszą” szesnastkę to pierwsze wrażenie było takie: ale te nauczycielki są młode ;)

Wiem, że spora część rodziców staje przed dylematem czy zostawiać dziecko w przedszkolu czy też zapisać je do szkoły. Tacy rodzice powinni sprawdzić na własne oczy czy to co ministra Zalewska czy rodzina Elbanowskich opowiada jest prawdą czy tylko kolejną miejską legendą.

Julka już od poniedziałku rozmyśla jaki to strój sobie przygotować na sobotę.

Plakat Dni Otwarte Szkoły nr 16Wybiera się ktoś z Was do Julkoszkoły w sobotę? Julka wraz z klasą przygotowuje niespodziankę ;)

Podziel się