Autyzm a seksualność

Co jakiś czas na blogu pojawiają się informacje o ciekawych „imprezach” dla osób mających styczność z osobami niepełnosprawnymi.
Dzisiaj polecam bardzo ciekawe szkolenie -Autyzm a seksualność –  Praktyczne warsztaty z seksualności osób niepełnosprawnych. Warsztaty odbędą nie niedaleko Rzeszowa, gdyż w Mielcu.

Na szkoleniu będzie można dowiedzieć się między innymi jak należy:
– reagować na przejawy seksualności dzieci, młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu;
– rozwijać świadomość seksualną osób ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną;
– jak współpracować z rodzicami podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem.

Równie istotne jak sama tematyką zajęć jest to kto poprowadzi zajęcia. A będzie to nie byle kto – dr Izabela Fornalik. Jest to pedagog specjalny oraz edukator seksualny. Jej naukowe zainteresowania koncentrują się głównie wokół problematyki rozwoju psychoseksualnego, dojrzewania, dorosłości oraz wykorzystywania seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Izabela FornalikPosiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich nauczycieli i rodziców.

Jak już wspomniałem szkolenie odbędzie się w Mielcu, a dokładniej w tamtejszym Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, ul. Królowej Jadwigi 1.
Termin szkolenia – 30 stycznia, godz. 9.00 – 14.00.

Warsztaty są dla terapeutów, rodziców, studentów, wolontariuszy (i nie tylko).

Wiecie już kiedy i gdzie i dla kogo, pora więc na informacje bardziej przykre – pieniądze.

Ceny są dwie:

  • 149 zł
  • 99 zł  – to cena „promocyjna” dla rodziców z Klubu Rodziców JiM (jeśli jeszcze do niego nie należysz to pierwszym krokiem aby do „nas” dołączyć jest kliknięcie w baner widoczny w lewej części strony ;) )

Upss. nie powiedziałem nic o zapisach na warsztaty: Wystarczy wejść na tą stronę: Zapisy na szkolenie i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Tam również znajdziecie więcej informacji o tym wydarzeniu.

Podziel się