Nalot na TV

Pierwszy kontakt Julkorodziny z telewizją publiczną miał miejsce niemal 4 lata temu gdy Julka wraz z mamą były „gwiazdami” reportażu o przedszkolu specjalnym. Później długo, długo nic, gdy to w połowie sierpnia tego roku Julka „załapała” się do relacji z odchodów święta podkarpackiej policji. Wówczas namierzyła ją dziennikarka podczas zakładania stroju ochronnego oddziału prewencji ;)
Dzisiaj przy okazji dnia otwartego rzeszowskiego oddziału TVP to właśnie telewizja zagości na łamach naszego bloga…
Nie znaliśmy rozpiski przebiegu tego dnia, poszliśmy na chybił trafił i niemalże z biegu załapaliśmy się na wycieczkę której przewodnikiem była Beata Wolańska. Na początek zwiedziliśmy newsroom.
newsroom
Zapewne gdzieś na jednej z tych półek są wydania Aktualności w których można zobaczyć piękniejszą część Julkorodziny.
archiwum
Później zwiedziliśmy pomieszczenia które nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem naszego Tisia – czyli pomieszczenia w których odbywa się montaż materiałów.
montaz
Było też o nowych technologiach, czyli o telewizji hybrydowej czy też o aplikacji TVP Stream.
 nowe technologie
Nie wiem dlaczego prawie nikt nie chciał słuchać ciekawych opowieści w reżyserce. Reżyserkakonsola
No i w końcu Julka mogła zobaczyć jak to jest po drugiej stronie ekranu ;)
Aktualności
prezenterka
Julka zastanawiała się, jak to się dzieje, że za Jej plecami jest niebieskie tło, a na stojącym z boku monitorze widoczna jest mapa pogody.
Już na sam koniec Julka dorwała się do mikrofonu, powiedziała Dzień dobry, zapraszam państwa na aktualności. Jakie było zaskoczenie gdy za kilka minut mogła to usłyszeć z głośników a także zobaczyć się w telewizorze. Prawdopodobnie byłą jakaś usterka techniczna, gdyż głos Julki był odtwarzany kilkukrotnie.
reporterka
Jeśli chodzi o balon to Julka z racji wieku dostała taki z logiem TVP ABC.
Jest coś na co zwróciłem uwagę, coś szczególnego dla rodzica dziecka niepełnosprawnego. W „naszej” grupie rodzice na rękach nieśli chłopca zmagającego się MPD.
Wiadomość z ostatniej chwili. Już po napisaniu tej relacji okazało się, że również i dzisiaj Julka wpadła w oko kamerze ;) Co prawda trzeba uważnie oglądać telewizyjną relację ale liczy się …

Podziel się