Kobieta Przedsiębiorcza

Rzadko na blogu piszę o konkursach w których trzeba wysyłać esemesy aby oddawać głosy. Pamiętacie zapewne, że gdy braliśmy udział w konkursach na blog roku, prosiłem wręcz o nieoddawanie na nas głosów. Dzisiaj proszę o coś zupełnie odwrotnego – będę zachęcał do oddanie głosu w konkursie na Kobietę Przedsiębiorczą.
Mówcie co chcecie ale moim skromnym zdaniem warto zagłosować na panią Małgorzatę Iwińską-Gotkowską. Część z Was zapewne ją zna, część coś o Niej słyszała, a jeszcze dla innych jest to zupełnie nieznana kobieta.
Nie wiem dlaczego ale pierwsze z czym mi się kojarzy pani Gosia to dżinsy i luźna bluzka. Może mam pecha ale zazwyczaj w takim stroju „roboczym „ją widuję. No ale przecież nie z tego powodu warto poświęcić swój czas za pieniążki z esemesy by oddać głos na tą Panią.
Nie będę powtarzał informacji z oficjalnego profilu kandydatki. Zareklamuję panią Gosię swoimi słowami.
Pani Gosia Iwińska-Gotkowska jest twórczynią i wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci I Młodzieży Titum. Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział o co chodzi to właśnie banerek z „Ich” logiem jest zamieszczonym z lewej strony bloga. Tak, tak – dobrze kojarzycie – to tam Julka od kilku lat niemal każdego dnia ćwiczy w pocie czoła.
Ktoś zapewne zastanawia się co jakieś stowarzyszenie ma wspólnego z przedsiębiorczością. A właśnie, że ma i to dużo. Stowarzyszenie aby móc działać musi posiadać jakieś środki finansowe. Owszem, można opierać się na składkach swoich członków, można zbierać sławetny jeden procent podatku, ale jak zapewnić niemal dwustu dzieciakom fachową i kompleksową terapię. I właśnie w takiej sytuacji objawia się kunszt i fachowość pani Gosi – bowiem środki na organizowanie zajęć terapeutycznych pozyskuje pisząc programy w ramach ogólnopolskich konkursów organizowanych między innymi przez PFRON. Powiem krótko nie jest to zadanie łatwe. Zapewne nieraz widzieliście w telewizji jak jedno czy drugie stowarzyszenie niemal z dnia na dzień zostaje bez środków na dalszą działalność, gdyż odpadli w pefronowskim konkursie. Tak się jakoś dziwnie składa, że pracuję w branży w której ogromną część zleceń zapewnia jedna państwowa firma, więc wiem co oznaczają kontrakty u „monopolisty”. Pani Gosia od 2003 r. napisała i zrealizowała kilkanaście projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 5 mln zł. Co więc ej nie sztuka taki pefronowski program „wygrać” trzeba go jeszcze rozliczyć. Możecie mi wierzyć, wiem o czym mówię. Pamiętam jak kilka lat temu w firmie przygotowywaliśmy się do odbioru końcowego inwestycji – zajmowało nam to góra tydzień. Teraz przygotowując się do zakończenia inwestycji o podobnej wielkości sztab ludzi pracuje … miesiąc. Z PFRON-em jest podobnie.
Julka nie miała nigdy zajęć z panią Gosią Gotkowską . O tym jak pracuje wiem z korytarza. A dokładniej z „podsłuchiwanych” relacji składanych rodzicom po zajęciach. Jest terapeutką wymagającą, u Niej nie ma obijania się na zajęciach ;) Możecie się ze mną zgodzić lub nie ale uważam, że dobry terapeuta to taki który potrafi wycisnąć z dziecka tyle ile można.
Ale to nie wszystko. Potrafiła zebrać zespół wokół siebie świetnych fachowców w zakresie rehabilitacji i terapii osób niepełnosprawnych. Bardzo często są to osoby młode ale bardzo a nawet bardzo bardzo ambitne, które mimo sporych już kwalifikacji ciągle się szkolą by móc naszym dzieciakom zapewnić terapię na najwyższym poziomie.
Pani Gosia coś co zwie się Centrum Terapii Titum, (teraz już I i II) traktuje jak swoje dziecko. Mimo, że pałeczkę dowodzenia nad stowarzyszeniem przekazała innym w dalszym ciągu mocno angażuje się w życie stowarzyszenia.

Małgorzata Iwińska-Gotkowska

Małgorzata Iwińska-Gotkowska fot. plebiscyty.nowiny24.pl

Jednego jestem pewien, gdyby nie pani Gosia Iwińska-Gotkowska, Julka nie była w tym miejscu gdzie jest teraz. Proszę mi wierzyć, wiem co mówię. To właśnie dzięki setkom jeśli nie tysiącom godzin spędzonymi nad „papierami” Julka a także kilkaset dzieci które przez ostatnich kilkanaście lat przewinęło się przez Titum mogło i dalej może korzystać z fachowej terapii.
Warto pamiętać, że Titum powstał niemal z niczego, a teraz jest rozpoznawalną marką nie tylko w Rzeszowie …. Często rozmawiam z rodzicami z innych miejsc Poski, i nieraz mówią: Ale fajnie że macie takie Titum.

A teraz kilka informacji technicznych. Na panią Małgorzatę Iwińską-Gotkowską można oddać głos za pomocą
– sms: Aby zagłosować, wyślij SMS o treści: rkobieta.20 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT);
– za pomocą facebook;
– logując się do serwisu gazety.
Oficjalny konkursowy profil kandydatki: Małgorzata Iwińska-Gotkowska

Podziel się