No i stało się

Kamienie zostały, rzucone, machina ruszyła…. złożyliśmy papiery do szkoły podstawowej ;)

Już w poniedziałek Julomama rozmawiała z dyrektorką pewnej rzeszowskiej szkoły podstawowej o tym czy słowo autyzm nie przekreśla Julki szans edukacyjnych. Pani nie powiedziała nie…;)

A dzisiaj w upatrzonej przez nas szkole był dzień otwarty. Rzecz jasna skorzystaliśmy z takiej możliwości. Odwołaliśmy poranne zajęcia (no jedne się odbyły) i poszliśmy oglądać szkołę. Co prawda wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać gdyż jakiś czas temu dokładnie ją sobie pooglądaliśmy. Chcieliśmy aby nauczyciele oswoili się z widokiem naszego rozbrykanego dziecka.Powiem tylko tyle … nasze odczucie było zupełne inne niż na dniach otwartych naszej obwodowej szkoły. Dzisiaj to najważniejsi byli przyszli uczniowie i ich rodzice. Z każdym można było porozmawiać, czy to z panią z pierwszej klasy, trzeciej czy nawet z panią dyrektor.

Dzisiaj usłyszeliśmy po raz pierwszy o pewnym pomyśle i nie mówimy nie. Nie wiemy co z tego wyniknie ale wymogi formalne zostały już spełnione.

Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że Julce najbardziej podobał się występ taneczny; )  Gdy niewiele od niej starsze dziewczynki (a może i rówieśnice) dzielnie walczyły z tremą Julka stała sobie z tyłu na korytarzu i pokazywała swoje kroki i układy.

Powiem tak ….nie jest źle. I nie tyko w naszej rodzinie będzie to spokojniejszy wieczór. Teraz trzeba tylko dołączyć odpowiednie załączniki do wniosku. Jeden już mam przygotowany w biurku ;) Zaświadczenie o miejscu zatrudnienia gdyby ktoś tak bardzo chciał wiedzieć …

A tak na koniec króciutka fotorelacja ;)

szkola_1Było wycinanie

szkola_2i klejenie

szkola_3testowane  kącika zabaw

szkola_4kolorowanie warszawskiej syrenki (dzisiaj była to barbie syrenka)

szkola_5trzeba było zrobić pracę dla taty. Aby mu nie było smutno jutro

szkola_6No i to na co wszyscy czekają …dwie mamy wypełniają podania o przyjecie dzieci.

szkola_7

Podziel się
 • http://kordella.blogspot.com kaska

  Czyli rzucacie sie na masówkę jak mniemam?

  • Rodzice Julki

   Tak, konsultowaliśmy to z całym zespołem terapeutycznym, ich opinia była jednoznaczna.

 • MamaBarcia

  I bardzo dobrze ! :) Do integracji wrócić zawsze można a wykaraskać się z niej kiedy już dziecko zaszufladkują nie jest prosto. Trzymam kciuki Juleczko :)

 • mama Maciusia

  Witam! Śledzę od pewnego czasu Państwa stronę i jako że mieszkamy pod Rzeszowem, a u syna stwierdzono autyzm, chciałam zapytać gdzie najlepiej zapisać dziecko na terapię wczesnego wspomagania, chodzi przede wszystkim o brak mowy. Na Hetmańskiej 21 zaproponowano nam Solis Radius ale chciałabym poznać Państwa opinię na temat Titum bądź innego miejsca. Czy te terapie są bezpłatne? A Ośrodek na E. Plater 7? Czy wiedzą Państwo coś na jego temat? Chcielibyśmy także aby syn (3 letni) uczęszczajł do przedszkola ale nie wiem które będzie najlepsze dla dziecka z autyzmem, Na E. Plater czy Solis Radius? A może jakieś inne? Czy te przedszkola są płatne? Gdzie Julka zaczynała naukę w jakim przedszkolu? Czy są Państwo z niego zadowoleni?

  • Rodzice Julki

   Odpowiedź wysłałem na podany adres e-mail.