Sto lat Stary

Jeszcze rok temu wydawało mi się, że dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Misia ale Julka mówi że to Dzień Pluszowego Misia. Wczoraj Julka obwieściła nam, że dzisiaj ma przynieść do przedszkola misia. Dla mnie było to zrozumiale, wszak pluszak to „patron” Julki przedszkola gdyby ktoś jeszcze nie wiedział. Ale powiedziała jeszcze coś, w tym roku pluszaki mają zostać w ich sali na noc. Powiem szczerze, nie bardzo wierzyłem w te Tisiowe rewelacje. No ale jak mus to mus. Do wyprawy do przedszkola został wytypowany Jacek który obecnie znany jest jako Gawędziarz.
Gdyby kto go nie kojarzył to był on z nami w Gdańsku.

pluszak
Ponieważ takie pluszaki posiada zgodnie z tradycją spora część Julki przedszkolnej gromadki wczoraj wieczorem misiowa metka została opisana aby nie było jakichkolwiek sporów – typ a to mój miś a nie twój ;)
Odbieram zatem popołudniu Tisia z przedszkola, jakiegokolwiek pluszaka nie widać w szatni, upss był taki jeden strasznie duży.
Poprosiłem zatem na stronę sympatyczną przedszkolankę aby dowiedzieć się co i jak, aby wieczorem w domu nie było płaczu, że misio został sam w przedszkolu.
Julka rzecz jasna próbowała wmówić pani, że to ja domagam się zabrania pluszaka do domu. Niestety a może i stety reakcja Julki przedszkolanki była szybka: Julka, babo co Ty opowiadasz za niestworzone historie.
Okazało się, bowiem, że pluszaki owszem zostają na noc w przedszkolu gdyż jutro idą ze swoimi właścicielo-opiekunami na wycieczkę do pobliskiej biblioteki.
Dzisiejszy dzień jest również ważny z jeszcze innego powodu. Julka zapomniała sobie zabrać z sali jakąś pracę plastyczną. To taki schemat, gdy tylko można brać swoje dzieło do domu Julka odruchowo to robi. Pani Karola owszem, zaproponowała, że jeśli jest to tak niezbędne do życia to przyniosą to z sali. Julka po chwili( i po lekkiej słownej perswazji) zgodziła się aby praca została na noc w sali.
Tylko aby na pluszakowej imprezie ktoś nie wybrudził jej tortem albo czymś znacznie gorszym.
Zatem wszelkie pluszaki te małe i te duże – sto lat ;)

Podziel się