Talenta

Julka od dawna ma problemy z rysowaniem. Gdy tylko jest taka możliwość zachęcany ją do pracy z kredkami, flamastrami. Wiemy że nic na siłę. Julka musi sama chcieć rysować czy malować. Jakiś czas temu kupiliśmy specjalną rolkę papierową z nadrukiem, którą można przykleić np na ścianie i zamalowywać obrazek. Kilka dni temu poszliśmy o krok dalej – zakupimy fajną tubę w środku której znajduje się duży podkład do zamalowywania.
My jako sztalugę wykorzystaliśmy podłogę.
malowanie

malowanie
Wszystko ładnie, pięknie tylko dlaczego do solidnego przytwierdzenia „obrazu” do sztalugi potrzeba każdorazowo tyle taśmy malarskiej ;)
No ale nie samym malowaniem żyje człowiek.
Trzeba również po obcować z literaturą piękną.
rymy
Dzisiaj Julka na zajęciach z logopedką postanowiła zabłysnąć i napisała niemal na kolanie taki oto wiersz:
wiersz
Zapomniała tylko o jednym. Od września zajęcia z panią Gosią są co dwa tygodnie. I dzisiaj było wolne ;)

A tak na poważnie;) Będą musiał odbyć męską rozmowę z panią dyrektor przedszkola (wszak jako Julkotata jestem w radzie rodziców). Domagam się kategorycznego obowiązku chodzenia w krótkich włosach. Ludzie Julka średnio godzinę dziennie stoi przed lustrem i rozczesuje swoje włosięta.
Ja mam już tego dość …

A tak nie będzie mierzenia co kilka minut długości włosów. Julka wczoraj rzekła, że włosy doskonale rosną po zupie pomidorowej z makaronem. Zjadła zatem cały talerz.

Podziel się