Szafiarsko ;)

 

Wczoraj wieczorem Julka „upolowała” letnią spódnicę Julkomamy. Plan był taki: ubrać ją na siebie i zrobić pokaz mody. Nie jestem biegłym znawcą kobiecej mody, więc nie wiem jak to się fachowo nazywa – takie sznureczki ma których wiesza się spódnice wieszakach – takie cuś miało posłużyć wg Julki jako ramiączka do sukienki. Ojjj ile się nagimnastykowała aby wcisnąć w nie swoje górne kończyny. Nic z tego, w końcu się poddała. Ale to jej nie załamało. Wsunęła górę spódnicy pod pachy, mocno ją dociskając, i mogła zacząć robić dziwne pozy przed lustrem.
W tym tygodniu nauczona poniedziałkowym ugotowaniem się w sukni do kostek do przedszkola chodziła w szortach. No ale dzisiaj rano Julkomama zaproponowała lekką, zwiewną letnią sukienkę. No i zaczęły się kłopoty. Nasz dzielny Tisio oznajmił – to sukienka krakowiacka, będą się ze mnie śmiać dzieci w przedszkolu.

pokaz mody

pokaz mody
Jeśli ma już iść w sukience to musi to być egzemplarz balowy z tiulami, koronkami ;). Ciśnienie skoczyło nam do granic ludzkich możliwości, i trzeba było rozpocząć negocjacje z małym terrorystą modowym. Po niemal półgodzinnych gorących obradach w przedpokoju – jest porozumienie. Julka zgodziła się iść w tym stroju od którego wszystko się zaczęło.
Już byliśmy pod blokiem gdy Julka melduje: tatusiu, zapomniałam ubrać w domu majki. Trzeba się wracać – kolejne 5 minut w plecy.
No to może już będzie spokój, ale idziemy sobie ulicą, a Julka zaczyna rozmowę, a raczej monolog
- Kupicie mi żółtą sukienkę?
– taką w maki, czerwone maki.
-Zadzwoń do mamy i powiedz Jej że musi iść po nią do sklepu. Ale pamiętaj nie do szachownicy, tylko do takiego sklepu co są na nim cyferki. Nie pamiętam dokładnie w którym idzie się kierunku, ale widziałam go jak szłam z mamą na pocztę.

Sklep juz namierzyłem ;) wszystko się zgadza. Nie wiadomo tylko kiedy Julka widziała tam tą „wymarzoną” sukienkę.

Podziel się
  • http://matkafiksatka.blogspot.com/ matkafiksatka

    Julka jest śliczna :)

    Wydaje się być bardzo mądrą dziewczynką :)

    Uściski dla Niej i dla Was, Rodzice :)

  • Muszka

    Mała modelka:)