Kobiece problemy

Każda z nas kobiet sprzedała by duszę diabłu byle tylko mieć mniej lat mniej niż jest zapisane w dowodzie osobistym. Dodatkowo każdy dobrze wie, że  kobiety o wiek się nie pyta.  Julia od pewnego czasu ma poważny problem. Wiedziałam że kiedyś przyjdzie taki czas, że Julia i inne dzieci zaczną dostrzegać swoją inność. … Nie, nie, spokojnie dotyczy to wieku, żeby nie było wątpliwości Julka czuje się pełnowartościową choć zamężną kobietą. To że uważa, że urodziła się już duża, to jest najmniejszy problem, można się do tego przyzwyczaić.  Jak zapewne dobrze wiecie Julia chodzi w swoim przedszkolu do grupy dzieciaków które są od Niej o rok młodsze. No i stało się Julia jest świadoma swojego wieku, wie że ma 5 lat a wkrótce będzie miała 6 urodziny. No ale z tą brutalną rzeczywistością  nie mogą sobie poradzić  Jej przedszkolni koledzy. Zwłaszcza jeden który nie rozumie, że koleżanka jest starsza i ktoś może być inny niż On, a skoro On kończy 5 lat to i Julka chcąc nie chcąc też musi mieć.

Dla Julii pytania o wiek są bardzo drażliwe jak u każdej kobiety.  Niestety te starsze ujmują sobie lat a nasza dama jest dumna ze swojego wieku. Gdy ktoś zaniży Jej wiek, złości się, denerwuje i krzycząc odpowiada ile ma lat. Ja robię co mogę aby łagodzić takie spory. Tłumaczę Jej że to bardzo miło jak ktoś mówi kobiecie, że wygląda na mniej lat niż to jest  ma naprawdę. Oznacza to że ktoś uważa że jest ładna i powinna się z tego cieszyć. No ale cóż Ona tego jeszcze nie rozumie. Ale nadejdzie taki czas, że będzie mówić że ma osiemnaście lat i 83 miesiące ;)

Póki co jest mocno podekscytowana jutrzejszym wyjściem na imprezę urodzinową. Rano dostałam zalecenie o Julki, aby przygotować Jej modną sukienkę.

Podziel się