Wtopy Julkorodziców

Ponieważ kobiety mają pierwszeństwo to zacznę od Julkomamy. Julka niekiedy chodzi do przedszkola w ubraniach sygnowanych marką lupilu. Ostatnio zostało zakupionych kilka rzeczy z tej kolekcji i pewnego dnia w tm tygodniu Julka została wyprawiona do przedszkola w nowym stroju. Dzisiaj nasz Tisio wypatrzył tekturkę z opakowania  nowego ubrania i wprawiła mamę w konsternację  – mamo, popatrz to jest piżamka, byłam w przedszkolu w piżamie.
lupilu piżama

Julkomama wpadła w panikę, ale robi dobrą minę do złej gry i pyta Julkę dlaczego tak uważa.No ale nie te numery z detektywem Julą ;) Julka więc merytorycznie odpowiada – na opakowaniu tak pisze, to nie jest bielizna, bo bielizna jest na literkę by, a tutaj nie ma by tylko py.
Julkmama odkąd wybuchła w domu „afera”uparcie twierdzi, że już w momencie ubierania córeczki coś Jej nie pasowało, że nogawki getrów były jakieś takie dziwnie luźne.

Ja, Julkotata muszę posypać głowę popiołem, troszkę ostatnio niechcący narozrabiałem ;)
Już od jakiegoś czasu zmagam się ze spamem atakującym „naszą” stronę. Walka ze spamem w komentarzach to nie łatwe zadanie, z jednej strony nie chciałem zbytnio utrudniać dodawania komentarzy przez „prawdziwych” czytelników z drugiej strony chciałem zniechęcić coraz to bardziej skutecznych spamerów. Skąd były te gierki, puzzle czy ostatnio wprowadzony ciąg znaków który należało skopiować bądź przepisać.
No ale Julkotata chciał być bardziej przebiegły poszperał w necie, poczytał fora i wpadł na genialny pomysł dodatkowej ochrony przez zastosowanie dodatkowej wtyczki która się zwie AVH First Defense Against Spam.Owszem wtyczka przechwytywała sporo spamu, co więcej była tak skuteczna że zachowywała się jak zazdrosna żona która każdą kobitę posądza o niecne zamiary w stosunku do Jej niewinnego męża.
Kilku stałych bywalców na Julki blogu zobaczyło coś takiego:
AVH F.D.A.S.
Najgorsze było to, że blokowany był dostęp do całej strony a nie sama możliwość komentowania wpisów na blogu.
Teraz już powinno być wszystko w porządku. Metodą prób i błędów została wybrana inna wtyczka która reaguje wyłącznie w chwili dodawania komentarza. O dopiero zaczyna działać w momencie naciśnięcia magicznego – Opublikuj komentarz.
W drastycznych przypadkach mechanizm zabezpieczający zablokuje możliwość dodania komentarza. Ale jednocześnie pojawi się okienko by móc napisać odwołanie od decyzji bezdusznej maszyny.
W ramach przeprosin, aby zrekompensować stres wywołany fałszywymi alarmami a i również zachęcić do jeszcze częstszego komentowania przygód naszego Tisia, czytelnicy nie będą musieli już przejmować kodem zabezpieczającym który był widoczny przez ostatnie kilka(naście) dni.

Podziel się