Krysztalit

Jeśli ktoś ma potrzebę robienia zakupów i liczy na jakiś bonus polecam wypożyczenie Julki ;) Nie wiedzieć czemu ale obecność naszego Tisia w czasie zakupów dziwnie wpływa na sprzedawców. Ostatnio Jula wraz z mamą wybrały się do pewnego sklepu aby uzupełnić zawartość szafy z pomocami do terapii. Tego typu zakupy często robimy w tak zwanych „chińczykach” gdzie można nabyć dosłownie wszystko – szmalc, mydło i powidło. Wystarczył uśmiech Julki i zauroczona sprzedawczyni dołożyła do zrobionych i zapłaconych już zakupów – super ekstra wisior ;) żadna normalna kobieta czegoś takiego by nie założyła, Oczywiście przypadek niespełna sześciolatki w środku której buszuje autyzm to inna inszość. W myśl przysłowia, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda Jula chętnie co toś co nawet nie leżało obok prawdziwej biżuterii chętnie nosi na szyi.
krysztalit
Nie wiedzieć czemu, czym się inspirowała ale nazwała ten wisior krysztalit.

Od kilku dni Julka napaliła się na oglądanie w sobotni wieczór historii o Barbie i baletkach. Ale oglądanie takiej bajki wiąże się z jednym – w czasie patrzenia w ekran telewizora należy obowiązkowo baletować, czyli tańczyć. Ale Julka jest przeziębiona i powinna leżeć pod kołderką. Baletowanie nie wchodzi więc w grę. Co robi więc Julka? Gdy widzi początkowe sceny bajki przełącza na inny kanał, o zupełnej innej tematyce. Zgadnie ktoś na jaki?

Na koniec taka mała refleksja odnośnie środowego spotkania bożonarodzeniowego w przedszkolu. Może mnie męska intuicja myli ale co najmniej rodzice jednego z dzieciaków domyślają się że Tisio jest „wyjątkowy”. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę wieku pomiędzy naszą córeczką a resztą grupy. No i niedługo po oficjalnym „transferze” Julki do nowego przedszkola do ich grupy dołączyła dodatkowa „przedszkolanka” która poświęca więcej swojego czasu Julce niż pozostałym dziaciakom. Nie wiem czy ta osoba która bacznie obserwowała naszego dzielnego Tisia domyśla się co w Niej siedzi w środku ale jednego jestem pewien – Jula wywarła pozytywne wrażenie.

Podziel się
  • http://braciapetelczyc.blogspot.com/ mama braci Petelczyc

    Taka gwiazdeczka, jeszcze na niejednym zrobi wrażenie :-)
    Wesołych Świąt