Tydzień improwizacji

W tym tygodniu Jula ćwiczy swoje możliwości adaptacyjne ;) Na wtorek Julka wraz z mamą miały umówione wizyty o okulistki. A ponieważ miały dwie kobiety mieć badane oczy to niezbędna była pomoc Julkotaty. Nasz Tisio już w poniedziałek zapowiedział wszystkim w przedszkolu że następnego dnia ma labę. Ale do rzeczy … Julki wzrok troszkę się poprawił ale dalej musi chodzić w okularach (tych co obecnie). Gorzej z Julkomamą, niezbędny okazał się zakup nowych okularów. Te poprzednie można przekazać do muzeum. Wybór oprawek gdy obok stoi zniecierpliwiona Julka to nie jest nic fajnego. No ale modny w tym sezonie krój okularów został w końcu wybrany ;)

Środa to z kolei … szczepienie. Oczywiście w naszej przychodni odbywa się to w takich godzinach, że w tym dniu również zrezygnować z wizyty w przedszkolu. Przed szczepieniem wraz z mamą aby wypełnić wolny czas poszła na znajdujący się niedaleko przychodni plac zabaw. A na placu zabaw bawiły się przedszkolaki z pobliskiego przedszkola publicznego. Julka się mogła się z nimi pobawić. Przedszkolanki troszkę się dziwiły co 5-cio latek robi przed południem na placu zabaw. Ale wszystko zostało wyjaśnione. Julkomama nie ukrywała nawet tego czym różni się nasz Tisio od innych dzieci. Niestety pediatra zauważyła u naszej córeczki pierwsze oznaki przeziębienia i …. trzeba po raz kolejny przełożyć szczepienie.

Dostaliśmy również informację że Julki nowa „domowa” terapeutka rozchorowała się i Julka może mieć wolne popołudnia. Ojjjjjjj, nie doczekanie ;) W trybie awaryjnym zostały zorganizowane zajęcia których w tym tygodniu miało planowo nie być, a dokładniej Julka miała w nic nie uczestniczyć.

Przychodzimy sobie więc dziś rano do przedszkola a tam sporo nowych prac na jesienny konkurs plastyczny. Naszą pracę wykonywaną przez niemal całą rodzinę (Julkę, mamę, dziadka,ciocię, kuzynkę) złożyliśmy już w poniedziałek. Przez te dwa dni przybyło sporo prac niektóre nawet są chyba lepsze od naszych grzybków. Trzeba coś wymyślić, aby zwiększyć swoje szanse, ale co ….

Podziel się