Rozłąka

Od niedzielnego popołudnia Julka przebywa na króciutkich wakacjach po za domem. Nie dość, że pobyt kilkudniowy to jeszcze podzielony na dwie części. Wczoraj bowiem Julkomama musiała spełnić swój matczyny obowiązek i zapisać Julkę w Ośrodku Wczesnej Interwencji na zajęcia na przyszły miesiąc. Jula z konieczności była pierwszy i zarazem ostatni ostatni raz  (w tym tygodniu) w swoim ulubionym przedszkolu.  Im była bliżej przedszkola tym szybciej szła, ostatnie metry pokonała biegnąc. Weszła tylko do sali a tam podbiega mała dziewczynka z dwoma kucykami na głowie i głośno mówi : Julka gdzie ty byłaś ;)  A co było w przedszkolu? Wczoraj dzieciaki robiły indiański  pióropusz. To była wersja mini –  do papierowej Opaski przyczepione było jedno wycięte z kolorowego papieru pióro. Jakie by  nie było, Julka była dumna ze swojego dzieła i musiała jechać w tym „czymś” na głowie do domu.  Wieczorem jeszcze kilka godzin na zajęciach i po godzinie dwudziestej można wracać na wieś aby odpoczywać. Przez ostatnie dni pogoda była świetna, Julka mogła więc moczyć ciało w ogrodowym basenie, ćwiczyć grę w tenisa (za piłkę tenisową służył biedny mały pluszak). Jeszcze kilka dni błogiego odpoczynku i w poniedziałek do przedszkola. Przez te dni, poza domem Julka musi sobie radzić bez taty. Z tym bywa różnie, czasem tęskni, wtedy trzeba zadzwonić i pocieszyć córeczkę, zapewnić że się o Niej pamięta. Jula jest bardzo związana emocjonalnie z tatą, bez swojego taty sama nie uśnie, no chyba że jest tak zmęczona że sama padnie na kolanach Julkomamy ;)

Wakacje wakacjami ale Jula nie zapomina o rysowaniu. Poniżej dumnie prezentujemy powstałe w czasie letniego wypoczynku dzieła sztuki:

Pierwszej pracy nie muszę chyba omawiać, wszystko jest jasne.

Miś niespodzianka

Teraz robi się coraz bardziej ciekawie.

 

Cała rodzina

Jakby się ktoś nie domyślił to jest Julki rodzina, jest wujek, ciocia, kuzynka.

A teraz to prawdziwe dzieło sztuki.Julkomama

Oczywiście to jest Julkomama, i prawdopodobnie smacznie zajada kanapkę ;) A możne ta ciemna plama oznacza zupełnie coś innego?

 

Podziel się
  • http://www.bobobebe.pl Bobobebe

    prawdziwy kubizm;) ślicznie narysowane, u nas podobnie tęsknota za tatą jest wielka i gdy go nie ma trudno jest Boryskowi zasnąć… zazddroszcze pobytu na wsi:)