Pogoda i nie tylko, szaleje

Pogoda w ostatnich dniach oplata nam straszne figle. Wszyscy „znawcy tematu” twierdzili, że po sobotnich upałach niedzielne przedpołudnie w Rzeszowie będzie słoneczne, opadu deszczu będą dopiero popołudniu. I co? Budzimy się w niedzielny poranek, a za oknem ciemno, ponuro i intensywnie leje się coś z góry. Nie pozostało nic innego jak odwołać wyjazd za miasto, obiecywany grill musi poczekać na lepszą okazję. Można by było oczywiście piec kiełbasę w piekarniku ale to nie to, co lubią małe niesforne dziewczynki. Julka już się pogodziła że trzeba zostać w domu a tu znowu diametralna zmiana sytuacji za oknem. Rozpogodziło się, zrobiło się wręcz upalnie. No skoro jest tak ciepło, to w poniedziałkowy poranek nasz Tisio uznał że do przedszkola idzie w stroju niemal plażowym. Na nic zdały się tłumaczenia, że znowu jest zimno, Julka nie dała się przekonać, … do czasu. Wyszła tylko przed klatkę, a dokładniej wychyliła głowę a drzwi wejściowe i szybciutko odwróciła się na pięcie i wraca się ubierać. Ale w przedszkolu szybko zdjęła to co niepotrzebne było Jej zdaniem ;)
Wczoraj, Julka wykorzystała sytuację, że na masaż poszła z tata a nie mamą. Wiadomo leżenie spokojnie na łóżku do masażu jest strasznie nudne. Julka postanowiła „uprzyjemnić” masażyście wspólnie spędzany czas. Nic tak nie działa dobrze na rozluźnienie atmosfery, jak śpiew. Julka śpiewała najgłośniej jak potrafiła, fałszując przy tym niemiłosiernie. Dobrze, że wczoraj z powodu zebrania członków stowarzyszenia było mało rodziców i terapeutów. Gdyby nie to Julki występ mógłby się zakończyć jakimś linczem. No ale i tak trzeba było zainterweniować. Wystarczyło, że Julkotata otworzył drzwi, pokazał palec i ….nastała błoga ciszzzzzzzzzzzza.
Julka nie lubi jak się przy Niej śpiewa, wczoraj w windzie Julkotata sobie lekko podśpiewywał . Reakcja Julki była natychmiastowa: mówiłam Ci sto razy, że masz nie śpiewać.
Julki odpowiedzi są niesamowite, przykład z jednej z ostatnich rozmów:
- Co było dzisiaj w przedszkolu na obiad?
– Nie mam zielonego pojęcia.

Podziel się