Domowe przedszkole

Julia jest w dalszym ciągu jest przeziębiona, od poniedziałku przebywa w domu pod moją opieką – julomamy, jak to mówi tata Łukasz. Staram się zapewnić Julce choć namiastkę przedszkola. Są zachowane godziny posiłków i organizuję córuni różnorodne zajęcia, aby się nie nudziła i nie miała czasu na głupoty. Wczoraj narysowała portret Księżniczki Cadence (mniej wtajemniczonym wyjaśniam – to postać z Kucyków Pony), dowiedziała się bowiem, że jest konkurs na Mini Mini i można wygrać takowe cudo. Myślałam nawet czy nie kupić Julce takiej lalki, że niby wygrała ale jak zobaczyłam cenę stwierdziłam że stosunek ceny do użyteczności nie jest atrakcyjny.
Następnie rysowałyśmy szlaczki na kartkach papieru. Nie trwało to jednak długo, bo Juli szybko się znudziło. Niezbyt Jej to wychodzi, dodatkowo w takich momentach okropnie się denerwuje. Ale nie odpuszczam. Oczywiście nic na siłę aby nie zniechęcić, wszystko robimy w granicach rozsądku (przynajmniej tak mi się wydaje).
Dzień bez wizyty w sklepie dniem straconym – nie obyło się więc bez wizyty w osiedlowym sklepie który znajduje dosłownie trzy kroki od klatki. Julia dostała „pieniążka” aby mogła coś sobie kupić, wybraną przez siebie rzecz. Wybór padł na sok, dumnie za niego zapłaciła wzięła resztę i paragon.
Pamiętała o przykrym zdarzeniu, kiedy upuściła sok i butelka się rozbiła. Wczoraj była zapobiegliwa i podała mi sok mówiąc: trzymaj bo może się stłuc.
Julia wciąż jest zafascynowana medycyną interesuje ją wszystko co dotyczy tego tematu. Uwielbia oglądać szkolną encyklopedie dla dzieci z rozdziałami o anatomii, rozwoju i funkcjonowaniu człowieka. Bardzo lubi też oglądać filmy o leczeniu ”Szpital” na TVN-nie i ” Na dobre i na złe” na TVP2. W trakcie oglądania filmów instruktażowych przeprowadza operacje i badania oczywiście pacjentami są biedni rodzice i maskotki oraz lalki. Nie wiedząc czemu do roli pacjentów najlepiej nadają się rodzice.

A oto sama praca konkursowa ;)

canense

Podziel się
  • http://chmielakowo.blogspot.com Paulina Oliwierkowa mama

    Jest róż, długa grzywa, postać kucyka, wiEc o ile dobrze pamiętam to naprawde nieźle odwzorowana postać owej księżniczki :)