Poetyckie wędrówki …

Na przedszkolnej tablicy ogłoszeń wisiał sobie spokojnie komunikat informujący że odbywa się kolejna edycja konkursu recytatorskiego pod nazwą Poetyckie wędrówki przedszkolaka. Przedszkolaki z młodszych grup, w tym tej do której chodzi Julka w dniu dzisiejszym miały zaprezentować przygotowane wcześniej z wychowawczyniami i rodzicami utwory poetyckie dla milusińskich. Przechodziliśmy obok tego ogłoszenia obojętnie, nasz Tisio i recytowanie wierszyków …. wolne żarty ;) Coś tam niekiedy wspominała, że uczy się wierszyka ze swoją panią, ale przypuszczaliśmy że są to zapewne jakieś zajęcia rewalidacyjne. Julkomama spokojnie, jak co dzień wybrała się po naszego niesfornego przedszkolaka, a tam wszyscy trąbią … Julka dostała wyróżnienie w konkursie recytatorskim.
Nie wierzycie? Proszę bardzo …oto dyplom:
Poetyckie wędrówki przedszkolaka
Wiemy tylko tyle, że wierszyk był o wiośnie (tak przynajmniej twierdzi nasza córeczka), pełnoletnia część przedszkola zapewniała że Julce poszło bardzo dobrze.
To był naprawdę grom z jasnego nieba, nawet w taką śnieżną aurę za oknem ;)
Najbardziej przeżywa to oczywiście Julkomama. Julka poszła do przedszkola ubrana tak jak zazwyczaj, nawet nie miała fryzurki, gdyż Julka zgubiła frotki. W poprzednich edycjach dzieci były specjalnie przebrane, a Julka? No gdyby mama wiedziała, na pewno by przygotowała odpowiedni kostium.
No ale nie było by dla nas niespodzianki. Może właśnie o to chodziło. Aby pokazać, że Julka mimo swojej niepełnosprawności, może być normalnym dzieckiem. Oczywiście Julka otrzymała również nagrodę książkową, ale to chyba nie jest najważniejszy aspekt tego całego zamieszania.

A teraz kilka słów o samej idei konkursu.
Poetyckie wędrówki przedszkolaka to impreza popularyzująca polską poezję dziecięcą. Impreza odbywa się cyklicznie co kilka miesięcy, i jest współorganizowana przez Julki przedszkole oraz pobliską filię biblioteki publicznej. Dzięki takim spotkaniom jak dzisiejszy konkurs recytatorski, dzieci nie tylko oswajają się z występami publicznymi, ale przede wszystkim poznają polską poezję dziecięcą.

Podziel się
 • http://chmielakowo.blogspot.com/ Oliwciowa Mama

  Wielkie gratulacje dla zdolnej Julki i kolejny miód na serce dla mamy liczącej, że każdym dniem będzie lepiej. Julka to potwierdza, że szanse są

 • http://www.pomocdlajustynki.pl Danuta mama Justynki

  Gratulacje dla Julki:)

 • http://pokochajciekubusia.pl/ Babcia Gosia

  Aniołki moje, Babcia „powraca z dalekiej podróży”. Myślałam, że już tym razem nie dam rady… DAŁAM !!! , bo Wy mi pomogliście. To najpiękniejszy podarunek, jaki w życiu otrzymałam .
  Jeszcze tylko troszkę, i będzie całkiem dobrze!! Moje „dzieci wirtualne” i wnuczęta cudowne !!Dziękuję !!! Przytulam Was całym sercem…tak mocno, jak już potrafię. I …połykajcie niesmaczne lekarstwa, choć buźki się krzywią. Babcia dużo ich połyka i zdrówko wraca…Buziaczków miliony.

 • http://www.megamocni.pl/ Emil

  Super- ogromne gratulacje i życzę dalszych radości!!