Kobiety na traktory

Kilkadziesiąt lat temu, w czasach realnego socjalizmu było modne hasło Kobiety na traktory. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Rzeszowie hasło, no może w innej formie jest aktualne. Bez obaw nikt rzeszowianek nie zmusza do bycia traktorzystkami, kombajnistkami ale widok kobiety za kierownicą miejskiego autobusu to nic nadzwyczajnego. No niekiedy jest nawet na czym zawiesić oko, ale Ci……. bo dowie się Julkomama i będę miał kłopoty ;).
Gdy tylko jest taka możliwość tak siadamy sobie w autobusie aby mieć jak najlepszy widok na to co się dzieje wokół. Nowych autobusach wybieramy miejsce na siedzeniach obok kierowcy, wówczas Julka może obserwować to co robi kierowca a także ma niezły widok przez przednią szybę.
Po wielu latach jazdy autobusami Julka postanowiła sprawdzić jak to jest być kierowcą autobusu. Całe szczęście że nie zażyczyła sobie abyśmy kupili prawdziwy autobus. Poradziła sobie w inny, zaskakujący sposób…. za autobus służy nasza łazienka.
Jak się pewnie domyślacie muszlę wykorzystała jako fotel kierowcy. No ale każdy autobus musi posiadać skrzynię biegów. Nasza pomysłowa córeczka poradziła sobie i z tym …. niezłą skrzynię biegów (prawdopodobnie półautomatyczną) stanowi szczotka toaletowa. Niestety autobus będzie musiał mieć zrobiony przegląd, gdyż można zaobserwować niewielki wyciek ze skrzyni biegów. Prawdopodobnie trzeba będzie wymienić uszczelkę ;) No ale każdy pojazd mechaniczny nie może prawidłowo działać bez deski rozdzielczej. Julki autobus posiada również takie cuś … pralka automatyczna jest do tego idealna. Autobus posiada nawet tempomat, można sobie ustawić prędkość 30, 40, 60 a nawet 95.
Taki super wypasiony autobus jest oczywiście prywatny i wg zapewnień kierowcy można nim tylko jeździć na wycieczki.
A co jeśli Julka marzy o takim czymś:

póki co musi zadowolić się częstymi przejażdżkami takimi pojazdami.

Podziel się