Wymarzony domek

Julka w czasie zajęć odbywających się w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju zainteresowała się domkiem dla lalek. Pod czujnym okiem nauczycielki ładnie się nim bawiła. Postanowiliśmy naszemu dziecku zrobić prezent i zakupić ładny, duży domek dla lalek. Przez kilka tygodni wybieraliśmy odpowiedni model, wybór padł na model drewniany, całkowicie umeblowany. Julka nie mogła się doczekać chwili gdy dostanie obiecaną nową zabawkę. Wszystkim o tym opowiadała, nie mogliśmy się więc wycofać z obietnicy. Gdybyśmy się wycofali z zakupu, pewnie nie moglibyśmy spojrzeć w oczy wszystkim terapeutkom. Aż w końcu nadeszła wielkopomna chwila i dziś gdy Jula była w przedszkolu kurier dostarczył duże pudło. Niestety Julka nie mogła wrócić po przedszkolu do domu – popołudniu miała zaplanowane zajęcia, a zdawaliśmy sobie sprawę że widząc co na Nią czeka, odmówiła by wyjścia z domu.  Gdy już dotarła do domu, nie zdejmując kurtki i zimowych butów chciała rozkładać domek.

Oczywiście montażem zajął się tato, ale Julka wszystko nadzorowała siedząc na stołeczku. A elementów do złożenia było dużo.

Po niemal godzinie domek był gotowy do urządzania.

Znamy możliwości destrukcyjne Julki, dlatego trzeba będzie korzystając z pomocy dziadka odpowiednio wzmocnić konstrukcję budowli. Nie montowaliśmy schodów prowadzących na piętro – są zbyt delikatne, również balkon będzie wymagał zamontowania dodatkowych podpór. Tymczasowo skorzystaliśmy z taśmy malarskiej ;)

Nie jest to może zgodne z najnowszymi trendami wnętrzarskimi ale to jest domek Julki i Ona ma decydujący głos przy ustawianiu mebelków.

No jeszcze ostatnie poprawki … i gotowe.

Domek, domkiem ale dzisiaj jest Dzień Dziadka. Rozemocjonowana Julka składała więc dziadkom telefonicznie życzenia:
Wszystkiego najlepszego dziadku, mam nowy domek.

Podziel się
 • http://chmielakowo.blogspot.com Paulina Oliwierkowa mama

  No przecież dziadek musiał się dowiedzieć o nowym zakupie :)

 • http://www.dzielnyfranek.blogspot.com Agnieszka mama Franka

  O matko, jakie cudo!!!!!!!!!!!!!!

  Sama bym się chetnie pobawiła…ehm;-)

  • rodzice_julki

   Zabawka edukacyjna ;)