Dźwięk dymu

Julka wszystkiemu co nas otacza musi przypisać określony dźwięk. Każda czynność, zjawisko przyrodnicze, sytuacja z życia codziennego wg Julki charakteryzuje się określonym dźwiękiem. Gdy duża część społeczeństwa boi się burzy – nasz Tisio odwrotnie. Burza ją fascynuje, te wspaniałe głośne grzmoty piorunów. Kilka dni temu w nocy nad naszym Rzeszowem szalała burza z piorunami, Julka większość tego groźnego zjawiska atmosferycznego przespała. Rano była bardzo niepocieszona, dlatego co chwilkę pytała kiedy będzie kolejna burza. Nie musi być duża, może być całkiem malutka, byłe by była ;)
Czy wiecie jaki dym wydaje dźwięk?
Gdy pewnego słonecznego poranka zbliżaliśmy się do przedszkola Julka zauważyła dwóch panów którzy za pomocą przecinarki do betonu profilowało krawężnik aby ułatwić wjazd na parking.
Mniej więcej takiej:

Cięcie betonu na sucho oznacza powstawanie ogromnej ilości unoszącego się w powietrzu pyłu. Julka miała oczywiście inne skojarzenia, i głośno powiedziała : Tatusiu, to jest dźwięk dymu.
Ojj, trzeba będzie zorganizować rodzinna wycieczkę  na działkę, aby pokazać jak wygląda prawdziwy dym. Najlepszy efekt da oczywiście palenie wilgotnych liści ;) Tylko co powie na to mama, bo taki dym wydaje „ciekawy” zapach.

Podziel się
  • http://www.dzielnyfranek.blogspot.com dzielny Franek

    O matko…:)
    Julka jest naprawdę niezwykła:)

    :*