Szkolne marzenia

Niestety stała się rzecz straszna. Julka zauważyła że w okolicy przedszkola do którego uczęszcza znajduje się …. McDonald’s. A tak się staraliśmy i wszystko na nic ;) Oczywiście nie chodzi o spożywanie w nim posiłków ale o miniaturowy plac zabaw. Wczoraj dała się przekonać i zgodziła się na skorzystanie z placu zabaw w świeżo odnowionym parku niedaleko naszego osiedla. Jak przystało na małą celebrytkę – posiadaczkę coraz popularniejszego bloga miała swoje żądania. W trakcie wizyty w parku zapragnęła aby iść do domu po letnie plażowe klapeczki. I oczywiście później ponownie zameldować się w parku, aby inni widzieli jak Jula chodzi modnie ubrana. Ku rozpaczy Tisia, propozycja ta nie spotkała się z aprobatą mamy. Ale sama zainteresowana nie była tym zrażona. Zaproponowała że mama może iść sama po te klapeczki, a Ona sobie sama na nią poczeka na parkowej ławeczce.
Popołudniu, swoją ulubioną terapeutkę, Julia poinformowała że teraz jest pora na odpoczywanie od przedszkola i terapii i ma ochotę odpoczywać w domu razem z mamusią ;) mimo krytycznej oceny rzeczywistości, Julka oczywiście ładnie pracowała.
Mimo usilnych prób zniechęcenia Julki przez koleżanki z bloku do instytucji szkoły, nasz dzielniak w dalszym ciągu marzy o chodzeniu do prawdziwej szkoły. Widocznie zajęcia w szkole w ramach wczesnego wspomagania rozwoju Jej nie wystarczają. Zapewniła lekko przestraszonego tatę że jak będzie większa to na pewno pójdzie do szkoły. Wybrała sobie nawet szkołę – Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek. No jeśli iść już do szkoły to do renomowanej. Tylko co ze szkołą podstawową. No ale dla czterolatki to żaden problem, szkoła to szkoła. Ciekawi Was zapewne dlaczego ta a nie inna szkoła. Odpowiedź jest bardzo prosta to jedyna szkoła której mury Julka może dotknąć swoją małą rączka w czasie drogi do przedszkola. Dobrze że nie zauważyła że przy tej samej ulicy znajduje się Uniwersytet. Ale najważniejsze to mieć marzenia.

Podziel się
  • http://www.pomocdlajustynki.pl/ Danuta mama Justynki

    Ma Julka rację, a co tam będzie się męczyć w podstawówce … skoro marzeniem jest gimnazjum i liceum …. Julcia jesteś zuch dziewczynka