Pełna kultura

Julka jest ostatnio bardzo dobrze wychowana, kultura pełną gębą.

Wczoraj zagnieździła się w naszym małżeńskim łóżku. Nawet nie myśl Jej nie przeszło aby iść do siebie do pokoju. Bardzo grzecznie poprosiłem ją aby troszeczkę się przemieściła. Strasznie się ociągając wykonała polecenie, dobitnie to komentując- tatusiu zrobiłam Ci miejsce, możesz się położyć. No jak córka tak ładnie mówi to grzecznie Jej podziękowałem. Na co Jula mówi – Nie ma za co, tatusiu. Kto ją tego wszystkiego uczy?

Nasza magiczna szafa z pomocami do terapii zapełniła nowymi eksponatami. Oto one:

Ale dopiero to jest full wypas ;)

Czego to już nie wymyślą. Żelazko wygląda jak prawdziwe, świeci, bucha parą. Jedynie nie grzeje. Ale to chyba dobrze ;)

Często się zastanawiamy, czy gdyby Julka była zdrowa kupowalibyśmy tyle zabawek. Niestety większość tych rzeczy aktualnie nie służy do zabawy.

Dzisiaj Julka poskarżyła się na przedszkole ;)
Twierdzi, że gdy jadła śniadanie (płatki z mlekiem), przyszła pani Kasia i zaglądała do Jej talerza. Pani powiedziała, że trzeba iść na ćwiczenia. Pocieszające jest to że Julka mogła dokończyć śniadanko.

Podziel się
 • Kasia

  My mamy całe mnóstwo zabawek tylko sie okazało że całkowicie nieprzydatnych, więc kupujemy od nowa takie bardziej edukacyjne, i takie pianinko tez mamy, Miłosz bardzo je lubi. No kultura pełną gęba ąz zazdroszczę

  • rodzice_julki

   Od czterech lat większość zabawek kupujemy po konsultacjach z terapeutami ;)

 • http://gabrysmilkowski.blogspot.com Justyna

  „Moje żelazko prasuje płasko” :P – wygląda jak najprawdziwsze do prasownia a nie ak zabawka,
  gdyby Julka była zdrowa pewnie miałaby ich jeszcze więcej, pewnie twardo by się ich dopominała, a często rodzice kupują dzieciom zabawki nawet nie myśląc o tym czy się przydadzą, i choć mam wrażenie że do takich rodziców nie należycie :) to często zastanawiam się jaki byłby Gabryś gdyby był zdrowy i na ile bym mu pozwalała

  • rodzice_julki

   My średnio co kilka miesięcy dostajemy program terapeutyczny dla Julki, niekiedy są tam podane zabawki które trzeba kupić- to kupujemy. przed mikołajem, urodzinami, dniem dziecka zawsze pytamy terapeutów co warto Jej kupić.