I znowu wrzesień

Mija już rok od wielkich zmian w życiu Julki, które były spowodowane rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Mieliśmy bardzo dużo obaw i wątpliwości czy dobrze robimy. Julka potrzebuje kontaktu z innymi dziećmi, przedszkole jej to zapewnia. W dalszym ciągu Julka korzysta z terapeuty w ramach SUO, może wymiar godzin jest troszkę mniejszy. Tisio ponownie trafił na świetną panią z którą bardzo lubi ćwiczyć. Może tylko niekiedy za szybko realizują program, ale to chyba dobrze ;)
Przez ten rok Julka stała się bardziej otwarta, zdecydowanie więcej mówi. Nie jest to mowa schematyczna, wyklepana na pamięć – gdy w zależności od sytuacji sztywno wie co ma powiedzieć. Często tak prowadzi rozmowę z inną osobą, że rozmówca jest zszokowany bogactwem słownictwa i trafnością jej ripost.
Mamy oczywiście świadomość tego, że Julka różni się od innych, zdrowych dzieci. W dalszym ciągu sporo odbiega od nich w sferze kontaktów międzyludzkich. Dlatego obecnie priorytetem jest zapewnienie jak najczęstszego kontaktu z innymi dziećmi. Jula najpewniej czuje się wśród zdrowych 3-latków, a więc dzieci o rok młodszych.
W chwili obecnej podejmowane są pewne działania zmierzające do zapewnienia właśnie takiego kontaktu, ale jeszcze za wcześnie by móc podać więcej szczegółów.

Podziel się