Zbliża się 2 kwietnia


Wielkimi krokami zbliża się obchodzony po raz piąty Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD). Jest to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia a jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata.
W tym dniu organizacje działające na rzecz osób z autyzmem w Polsce ale nie tylko, będą celebrować to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“ w ramach Light it up blue czyli ogólnoświatową akcję organizowaną od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks.
W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski. 2 kwietnia na niebiesko zostaną podświetlone m.in.: Pałac Kultury i Nauki gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski, Zamek w Lublinie, Ratusz w Kaliszu, Manufaktura w Łodzi, Spodek w Katowicach i inne.
W 2011 roku ponad 2000 budynków, w 180 miastach, 48 krajach na świecie zmieniło oświetlenie na kolor niebieski. Wśród błękitnych obiektów znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Terminal Tower w Cleveland, Rockefeller Center w Nowym Jorku, wodospad Niagara, CN Tower w Toronto i wiele innych.
Przedstawiciele organizacji działających na rzecz autyzmu otworzą sesje notowań na giełdach w Warszawie, Nowym Jorku, Brukseli, Lizbonie, Paryżu, Amsterdamie.

Co ty możesz zrobić, aby Zapalić Niebieskie Światło dla Autyzmu?

  • Ubrać się na niebiesko lub przypiąć niebieski znaczek puzzla „Autism Speaks” i zachęcić do tego kolegów w pracy.

  • Zapalić niebieskie światło w domu lub przed domem.

Podziel się